Aktywny październik Seniorów.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 października 2019

Nasi Seniorzy są aktywni niezależnie od pory roku.

            W piątkowe przedpołudnie tj. 18 października, Seniorzy z DDS udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej, gdzie świętowali „Dzień Pyry”. Zapach pieczonych ziemniaków z gzikiem oraz drożdżówek ze śliwką unosił się po lesie i zaostrzył apetyty również na wiedzę. W tym celu na spotkanie przybyli leśniczy, którzy opowiedzieli o grzybach występujących w polskich lasach i zabrali seniorów na wycieczkę edukacyjną po lesie. Wspólne tańce, śpiewy  i rozmowy trwały aż do  godzin popołudniowych.

          W poniedziałek 21października Seniorzy obchodzili „Dzień Kultury Romskiej”. Z tej okazji odbyła się prelekcja, którą poprowadzili: pan dr Andrzej Sochaj ze Związku Romów Polskich oraz pan Andrzej Łuczak ze Związku Romów Polskich. Na prelekcji pojawili się również uczniowie z I L.O. w Wągrowcu. Podczas spotkania uczestnicy mogli poznać bliżej historię, kulturę i problemy Romów – tej liczącej 17.000 osób mniejszości etnicznej zamieszkującej nasz kraj. Spotkanie było okazją do przypomnienia  sobie Romów tych zamieszkałych niegdyś w Wągrowcu czy też przemierzających Pałuki taborami.

          Nie mogło także na koniec zabraknąć poczęstunku – zupy inspirowanej romską tradycją kulinarną, którą przygotowała grupa kulinarna.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

    "Dzień Pyry"

  • Powiększ zdjęcie

    "Dzień Kultury Romskiej"